• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
 ISPARTADA ERZURUMLULAR
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret136739
ALTIN FİATLARI
Altın Fiyatları

ERZURUMLU MİLLETVEKİLLERİ

24’ncü dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nde Erzurum’dan seçilen 6 milletvekilinin dışında, Türkiye’nin değişik illerinden Erzurum doğumlu 5 milletvekili daha TBMM’ye girdi. Albayrak Gazetesi’nin yaptığı araştırmaya göre, Erzurum doğumlu siyasilerden İstanbul’da Ak Parti’den Mihrimah Belma Satır ve İdris Güllüce, CHP Milletvekili Şafak Pavey, Bursa’dan Ak Parti Milletvekili Bedrettin Yıldırım, Kocaeli’den de AK Parti Milletvekili İlyas Şeker TBMM’ye girdi.

AK PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ

MİHRİMAH BELMA SATIR Ak Parti Milletvekili Mihrimah Belma Satır: 1961'de Erzurum'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Kendisine ait hukuk bürosunda avukat olarak çalışmıştır. 2001-2004 yılları arasında Turizm Bakanlığı Müşavirliği, 2003-2007 yılları arasında Türkiye Denizcilik işletmesi Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Kuruluşundan bu yana AK Parti'de çeşitli görevler üstlendi. Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif roller üstlendi. Satır, evli ve 1 çocuk annesi.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ

İDRİS GÜLLÜCE İdris Güllüce, 11 Şubat 1950'de Erzurum Hasankale'de doğdu. Babasının adı Hüseyin, annesinin adı Sıddıka. İnşaat Mühendisi; Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisansını Gebze Yüksek Teknoloji Üniversitesi'nde Yönetim Organizasyon alanında tamamladı. Libya'da mühendis ve yönetici olarak çalıştı. Özel sektörde bir sanayi kuruluşunun hissedarı oldu ve Genel Müdürlüğü görevinde bulundu. Kartal Belediye Meclis Üyesi, 3 Dönem Tuzla Belediye Başkanı, Üsküdar Belediye Meclis Üyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili olarak görev yaptı. Yerel Yönetimlerin Sorunları ve Çözüm Önerileri adlı bir kitabı yayınlandı. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Güllüce, evli ve 5 çocuk babası.

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ

ŞAFAK PAVEY Gazeteci Ayşe Önal'ın kızı. Aslen Erzurumlu. Cenevre Üniversitesi’nde sanat eğitimi aldığı sırada tren kazası engelli dünyasıyla tanışmasına yol açtı. London School of Economics’de yüksek lisansını tamamladı. Agos gazetesinin ilk Türk köşe yazarı oldu. Birleşmiş Milletler(BM) teşkilatında önce mülteciler için mücadele eden Şafak Pavey, sonra engellilerin hakları için uğraştı. BM Engelli Hakları Dünya Sekreteryası'nın ilk özel kalemi olarak atanan 33 yaşındaki Şafak Pavey'in yeni dönemde Meclis'te. Pavey, CHP'nin seçim kampanyası için Kılıçdaroğlu, Pavey’i Erzurum'da hemşehrileri ile buluşmuştu. Kılıçdaroğlu, Erzurum'un 7'nci milletvekili olarak seçmenlere tanıtmıştı.

BURSA AK PARTİ MİLLETVEKİLİ

BEDRETTİN YILDIRIM Ak Parti Milletvekili Bedrettin Yıldırım, 1951'de İspir'de doğdu. Eğitimci ve Yönetici; Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi'ni bitirdi. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Milli Türk Talebe Birliği Bursa Teşkilatı Yöneticiliği ve Eğitim'Bir'Sen Kütahya ve Sakarya Şubesi Kurucu ve Başkanlığı görevlerinde bulundu. Az düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Yıldırım, evli.

KOCAELİ AK PARTİ MİLLETVEKİLİ

İLYAS ŞEKER 1960'ta Erzurum'da doğdu. Harita Kadastro Yüksek Mühendisi; Yıldız Teknik üniversitesi'ni bitirdi. Kocaeli Saraybahçe Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeliği görevlerinde bulundu. İngilizce bilen Şeker, evli.Yorum Yaz - Arşiv   10865 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
BİZ ERZURUMLUYUZ

TARİH SAYFASI

Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 21° 2°